Neden web sitesi yaptırmalıyım?

Neden web sitesi yaptırmalıyım sorusunun cevabı, Bugün dünya üzerindeki birçok şirket işlerini web sitesi kullanmadan yürütüyor. İnternet sürekli olarak geleceğe ve gelişime açık olduğundan, işletmeniz de bu gelişimi karşılamakla yükümlüdür. Ticaret yapan bir şirket, online bir işletmeye sahip değilse ya da online işletmesiyle gerektiği kadar ilgilenmiyorsa, satışları düşer ve ek kazançlar elde edemez.
Bir web sitesine sahip olmanın ve bir site işletmenin ne kadar önemli olduğunu gösteren çok fazla geçerli sebep vardır. Kendi sektörünüzün hedef kitlesine ulaşmak bunlardan sadece bir tanesidir, çünkü bir web sitesi aynı zamanda dünya çapındaki hedef kitlenize ulaşmanızı sağlar. Günümüzde İnternet ve bilgisayar konusunda deneyimli olan birey ve kurum sayısı gittikçe artıyor, bu rekabet ortamında zirvede kalmak için, sadece bilgilendiren bir web sitesine değil aynı zamanda işlevsel ve profesyonel bir siteye ihtiyacınız vardır. Eğer pazarlamanızı gerektiği şekilde yaparsanız, web sitesi aracılığıyla sürekli ve değerli satışlara ya da bağlantılara ulaşabilirsiniz.

web sitesi

Çukurova Üniversitesi tarafından yayınlanan “MÜŞTERİ ODAKLI WEB SİTELERİNİN İŞLETME PAZARLAMA KARARLARINA VE MARKASINA ETKİSİ” isimli makalede web sitesi yaptırmanın satışlar üzerindeki etkisini gösteren inceleme ise şu şekilde.

 

Her işletmenin bir reklam kampanyasına ihtiyacı vardır ve kullandığınız web sitesi bu kampanyanın başarısını internet ortamında artırmak için önemli bir araçtır. Sadece bir web sitesine sahip olmak yeterli değildir, online işletmenize yatırım yapıp, zaman ayırmanız da gerekmektedir. Piyasada çok fazla görülen tıklama başına ödeme reklamları ve arama motoru pazarlamaları arasında, satışını yaptığınız ürünlerden ve hizmetlerden online kullanıcıların haberdar olması çok önemlidir. İster bu görevi bir web tasarımcıya ya da pazarlama şirketine verin ister kendiniz yapın, en önemli faktör halkın web sitesinden haberdar olmasını sağlamaktır.

Eğer bir işletmeniz varsa ancak bu işletme online olarak halka açık değil ise, bu tekrar gözden geçirilmesi gereken, gerçekten önemli bir konudur. Bir web sitesi sadece sahip olduğunuz müşterilerin sizinle kalmasına yardımcı olmayacak, aynı zamanda müşterilerinize çalışma saatleri, fiyat ve hizmet konusunda kolaylıklar sunarak, online hedef kitlenize ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanıma imkanı sağlayacak ve belki de harekete geçmeleri için onlara ilham kaynağı olacaktır.

Neden web sitesi yaptırmalıyım,

Çünkü,

Web site firmaların kurumsallığını belirler,
Web site firmaların güvenilirliğini arttırır,
Web site firmanın satışlarını arttırır,
Web site firmanın telefonlarının susmamasını sağlar,
Web site 7/24 açık olan sürekli bir reklam imkânı sağlar,
Web siteniz ile müşterilerinize çok kolay yoldan ulaşım sağlarsınız,
Web sitenizde tüm ürünlerinizi sergileyebilirsiniz,

Şunu da belirtmek gerekir ki,

Firmalar internet dünyasındaki yerini günden güne arttırmakta, buna istinaden firmalar ilk öncelik olarak web sitelerini önemsemektedirler. Sadece tek bir web site olması firmanın rekabete katıldığı anlamına gelmez. Rekabette olan firmalar web sitelerini SEO optimizasyon (arama ayarları) dediğimiz ayarlarını yaptırıp sitelerini Google, Yahoo, Bing gibi arama motorlarında ilk sıralara taşırlar.

Web sitenizi yaptıracağınız firmayı seçerken öncelikle size 300-400 liraya kurumsal web sitesi vadeden firmalardan mümkün olduğu kadar uzak durun. Unutmayın, “potansiyel müşterilerinize” karşı şirketinizin vitrini web siteniz olacak. Bu firmalar birbirinin kopyası yüzlerce hazır tasarımı sizlere web siteniz olarak sunarak size faydadan çok zarar getirmektedir. Bir kere yapmaktan kaçındığınız masraf belki de çok daha fazlasıyla zarar olarak size geri dönecektir. Bu konuda firmanızın ihtiyaçlarını iyi analiz etmeli, seçeceğiniz firma sizlere gerçekten fark yaratabilecek bir çözüm sunuyor mu araştırmalısınız.

Neden web sitesi yaptırmalıyım sorusunun yanına web sitesini nereye yaptırmalıyım sorusunu da sormak gerekir.

Bizler, KODYAZ.NET olarak ile firmanızın kurumsal kimliğine yakışan profesyonel web siteleri geliştirerek firmanızın internette en iyi şekilde yer almasına yardımcı oluyoruz. Web tasarım konusunda deneyimli ekibimiz ile öncelikle firmanızın, rakiplerinizin ve sektörünüzün detaylı analizini yapıyor, sizi rakiplerinizin bir adım önüne geçirecek web çözümleri sunuyoruz.

Kodyaz.NET Ana Sayfasına Dön