Web Design Services

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

CRO - Conversion Rate Optimization (Dönüşüm oranı Optimizasyonu) demek, bir sitenin basit kullanıcılarının sayısı ile sitede faal olanların sayısının orantısı demektir. Ne kadar ziyaretçi sitede aktif ise, Conversion Rate (Dönüşüm oranı) o kadar yüksek olur.

Bir CRO kampanyasının hedefi web sitenin aldığı trafiği artırmak değil var olan trafikte dönüşüm sayısını artırmaktır.

Dönüşüm optimizasyonu web sitenizi, tabir-i caizse, bir para basma makinesine dönüştürmenin en güvenilir yoludur. Ayrıca dönüşümler, yatırımdan elde edilen gelir (ROI) ve ana performans göstergeleri (KPI) gibi görmezden gelemeyeceğiniz temel unsurları ölçümlemenizi kolaylaştıracaktır. 
CRO sürecindeki temel amaç aktif bir kullanıcının doğru ve güvenilir yönlendirme ile müşteriye dönüştürülmesidir.

CRO Teknolojisi

A/B Bölme Testi

ROI-Daha İyi Yatırım Getirisi

Conversion Rate (Dönüşüm oranı) sayesinde, pazarlama girişimleri için, ilaveten başka hiç bir masrafınız olmaksızın başarınızı artırırsınız. Uzun vadeli daha fazla sipariş elde edersiniz. Bir web sitesinin ziyaretçi sayısının çok olması bile, çok kez başarı olarak nitelendirilir.

Effective Copyrighting

Fakat çok daha fazla başarının sözünü edebilmek için, bu ziyaretçilerin sitede aktif faaliyet göstermeleri de gerekmektedir. Conversion (Dönüşüm) Optimizasyonu burada ziyaretçi iletişimi ile Usability (Kullanılabilirlik) Optimizasyonu arasında mükemmel bir uyum sağlayacaktır

Projelerimiz

Tüm Projelerimiz

Ziyaretçilerinizin web sitenizde kaybolmamasını, ürünlere daha rahat ulaşabilmelerini ve yapmak istediklerini gerçekleştirmeleri için CRO stratejilerimizle size destek sağlıyoruz.
Artık her ziyaretçi bir müşteri olabilir !

21

CRO

15

Tasarım Güncelleme

9

Website Yeniden Tasarımı

17

A/B Bölme Testi

6

Website Akış Dizaynı

11

Sosyal Paylaşım Eklentisi

Yapılan anket ve analiz çalışmaları şirketlerin %59’u dönüşüm oranı optimizasyonunun (CRO) genel dijital pazarlama stratejilerinde kritik öneme sahip olduğunu belirtmişler. Yine Şirketlerin 98’i de CRO’nun dijital pazarlamada önemli bir etkiye sahip olduğunu düşünmektedir.

Dönüşüm Oranı (Conversion Rate), satın alma oranlarından ibaret değildir. E-posta listesine kaydolma, üyelik hesabı oluşturma, bir anketin tamamlanması, aplikasyonunuzun indirilmesi gibi aksiyonlar da dönüşümü ifade eder.

Dönüşüm oranı optimizasyonunun amacı ziyaretçileri goller için maniple etmek değildir. Zaten web sitesi ile ilgili olan ya da etkileşime geçmiş ziyaretçilerin amaçlarına ulaşmaları için yolculuklarını kolaylaştırmak hedeflenmektedir.

Bize projenizden bahsedin !

Size yardımcı olmak ve rehberlik etmekten memnuniyet duyarız.

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu Yaparken Aşağıdaki Kriterleri Baz Alıyoruz.

 

  • A/B ve çok değişkenkli testler,
  • Yapılandırılmış bir yaklaşım,
  • Müşteri yol haritası analizleri,
  • Mikro İçerik optimizasyonu,
  • Çevrimiçi anketler,
  • Müşteri geri bildirimleri,
  • Alışveriş sepeti terketme analizleri,
  • Segmentasyon.

Sizde potansiyel kullanıcılarınızı müşteriye dönüştürebilirsiniz.